Menu
Your Cart

Nabíjačka inteligentná XTAR X2 univerzálna s micro USB

Nabíjačka inteligentná XTAR X2 univerzálna s micro USB

Kompaktná dvojkanálová nabíjačka X2 na Li-ion a NiMH/ NiCd akumulátory s veľmi pekným displejom. Nabíjačka je určená pre 3,7V a 3,6V Lítium-iónové akumulátory a 1,2V Nikel-metalhydridové a Nikel-kadmiové akumulátory veľkosti AA, AAA.
Každý nabíjací slot je monitorovaný nezávisle, takže je možné naraz nabíjať akumulátory rôznych veľkostí, kapacít a dokonca aj rôznych chemických zložení (Li-Ion, NiMH/ NiCd je možné nabíjať naraz). Možno ju napájať z elektrickej siete aj z USB zdroja.
Maximálny nabíjací prúd je 2A pre jeden slot a 1A pre dva sloty. S funkciou aktivácie 0V, prináša X2 možnosť oživenia Li-ion akumulátorov späť do života, čím sa šetrí čas aj peniaze. Napájanie je zabezpečené buď Micro-USB portom alebo el. šnúrou na 230V.
Je tak ľahké nabíjať Li-ion/ Ni-MH akumulátory kdekoľvek a jednoducho. Stačí ju len zapojiť na USB rozhranie napr. PC alebo zapojiť el. šnúru na 230V do el. siete (od počtu mA vstupného zdroja el. energie, závisí aj veľkosť nabíjacieho prúdu nabíjačky).

2 nezávislé pozície pre nabíjanie (je možné nabíjať jeden až dva akumulátory, rôzne vybité a rôznych druhov)
S funkciou aktivácie 0V, prináša X2 možnosť oživenia Li-ion akumulátorov späť do života
Nabíjací algoritmus: CC, CV
Nabíjací prúd: tri úrovne nabíjacieho prúdu – 500 mA, 1000 mA, 2000 mA (len pre jeden slot). Nabíjací prúd je volený automaticky, podľa dĺžky a typu akumulátorov
Nabíjanie je kontrolované mikroprocesorom a vypína sa automaticky po dobití akumulátora
Podporované akumulátory: 26650, 18650, 17670, 18500, 18490, 18350, 17500, 14500, 16340, RCR123 3.6/ 3.7V Li-ion akumulátory a Ni-MH/ Ni-CD nabíjacie batérie: AAAA, AAA, AA, A, SC, C
Ochrana proti: opačnému vloženia nabíjacích batérií, skratu, prebitiu a príliš hlbokému vybitiu
Nabíjací prúd sa automaticky mení
Vstupné napätie/ prúd: 100-240~ 50/ 60Hz 0,4A // DC 5V 2,1A
Vypínacie napätie nabíjania: Li-Ion 4,2V/ Ni-MH/ Ni-CD 1,45V
Prevádzková teplota: 0 ~ 40°C
Rozmery: 13,5 x 7,5 x 3,8 cm
Váha nabíjačky: 125 g
Obsah balenia:

Nabíjačka, napájací kábel 230V, Micro USB kábel
Ovládanie:

Zapojte nabíjačku do zásuvky alebo zapojte pomocou USB kábla do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Vložte vybitý nabíjací akumulátor, na LCD displeji sa počas nabíjania bude zobrazovať aktuálne napätie, kapacita nabitá do akumulátora a aktuálny nabíjací prúd.
Nabíjačka sa ovláda plne automaticky. Po nabití akumulátora, nabíjačka ukončí nabíjanie a na displeji nad šachtou plne nabitého akumulátora sa zobrazí nadpis FULL. Akumulátor môžete vybrať z nabíjačky a používať. Po ukončení nabíjania odpojte nabíjačku od zdroja el. energie.
Upozornenie:

Nedoporučuje sa vkladať a nabíjať neznačkové a necertifikované akumulátory. Nedoporučuje sa nabíjať nechránené akumulátory, v opačnom prípade je nutné kontrolovať Voltáž akumulátora. Pri dosiahnutí 4,2V, treba akumulátor vybrať z nabíjačky, aby nedošlo k prehrievaniu a prebitiu akumulátora. Pri nabíjaní skontrolujte stav kontrolných LED na nabíjačke, či svietia tak, ako je uvádzané v návode na použitie. Vkladajte len tie typy akumulátorov, ktoré sú pre daný typ nabíjačky určené.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!